SM-102 і тупа брехня Камельчука

0
148
Модерна. Фейки про вакцинацию

Нову нісенітницю про вакцину Модерна розповсюджують в українських соцмережах. Підхопив її і прихильник “ведичних книг”, народний депутат від Слуги народу Юрій Камельчук. Можна було б просто сказати: “Не читайте Камельчука – і буде все нормально”, але підписники хочуть спростувань. Отож, що за такий складник SM-102 і чи він токсичний?

SM-102 – це речовина, яку використовують для транспортування вакцин на основі мРНК в клітини організму. Вона не шкідлива, але її зберігають і постачають в розчиннику хлороформі. Хлороформ дійсно токсичний, але він не входить до складу вакцин.

У соцмережах поширюють фейкове відео, в якому закадровий голос розповідає, мовляв, один із компонентів вакцини Moderna COVID-19 — це токсична речовина SM-102, яка може призвести до серйозних ускладнень здоров’я або навіть смерті. «Так что подумайте сто раз прежде чем колоться», — загрозливо закликає голос.

На підтвердження нам показують сайт американської компанії «Cayman Chemical» , яка займається поставкою хімікатів. І там дійсно застерігають про токсичність продукту “SM-102” — це можна побачити в паспорті безпеки https://bit.ly/2WFdXuL

Однак все це брехня та маніпуляція. До складу вакцини Moderna проти COVID-19 дійсно входить речовина під назвою SM-102. Її використовують для доставки вакцин на основі мРНК в клітини організму людини. Але ця речовина цілком безпечна і не становить жодної загрози здоров’ю.

Звідки ж тоді застереження? Річ у тім, що за правилами компанія має прописувати вміст і безпечність кожного складника “в хімічному продукті, що відвантажується”. SM-102 (10%) постачається у вигляді розчину в хлороформі (90%) в якості стабілізуючого середовища. Хлороформ дійсно має “кілька серйозних небезпек”. Однак речовина SM-102, що використовується у вакцині, не містить токсичного хлороформу.

«Вони, звичайно, не вводяться разом з хлороформом», — каже про вакцини Доктор Ніколас Девідсон, лікар і біолог ліпідів», — https://bit.ly/3FeXVZY

У компанії Cayman Chemical мусили давати роз’яснення: «Ні Національний інститут безпеки та гігієни праці (NIOSH), ні реєстр токсичних впливів хімічних речовин (RTECS), ні Європейська хімічна агенція (ECHA) не наводять жодні небезпеки, пов’язані з SM-102» https://bit.ly/3oxVdsn